Ponta Delagada
| Topp » Portugal » Azorerna » Sao Miguel » Ponta Delagada | ||
![]() |
||
| PDL ao amanhecer Original © João Lajoso | Nästa | |
|
Ponta Delagada
Huvudstaden på Sao Miguel är Ponta Delgada, och här finns det ett bra urval av butiker, cafeér, restauranger och musikbarer. I marinan ser man segelbåtar från både Europa och Amerika. Staden är en bra utgångspunkt för att uppleva ön mer på egen hand. Ett alternativ är att hyra egen bil eller en taxi för en dag med egen chaufför, som kan guida dig runt ön.
|
||
|
|
||
| Sök resa till: |
| Väder |
Onsdag![]() Liten molnighet Bris 16°c
|
Torsdag![]() Liten molnighet Bris 16°c
|
Fredag![]() Halvklart Lätt vind 16°c
|
| Väder från yr.no | ||
| Wikipedia artiklar |
|
São Miguel Furnas |
SOLFAKTOR sätter ihop flygresor med hotell, hyrbil och transfer över hela världen så att du kan hitta billiga resor, allt från resor till Gran Canaria, Mallorca och Egypten
till weekends i London, Paris eller Barcelona. SOLFAKTOR blev grundlagt i 2000 har sedan dess arbetat med att hitta de bästa priserna på allt från paketresor, flyg
och charter till sista-minuten för våra kunder. Samtidigt beställer du också enkelt cruise, avbeställningsforsäkring och reseförsäkring.
SOLFAKTOR är en IATA-certifierad resebyrå och försäkrar resegaranti genom det norska Reisegarantifondet.
SOLFAKTOR är en IATA-certifierad resebyrå och försäkrar resegaranti genom det norska Reisegarantifondet.








