Sozopol
| Topp » Bulgarien » Burgaskusten » Sozopol | ||
![]() |
||
| Nästa | ||
|
Sozopol
Sozopol är mer av det genuina Bulgarien och en stad som ännu inte har lika många turister som bla Sunny Beach och Golden Sands. Här finner man många små slingrande gator som kantas av typiska bulgariska trähus. På många av de härliga restaurangerna som finns i Sozopol serveras det färsk fisk med en bedårande utsikt och plasering.
Här är det ett behagligt klimat med en avslappnad stämning, och det är fina sandstränder.
Sozopol ligger ca 30 km söder om Burgas. . » Karta över Sozopol |
||
|
|
||
| Sök resa till: |
| Väder |
Tisdag![]() Klart väder Bris 20°c
|
Onsdag![]() Halvklart Svag vind 19°c
|
Torsdag![]() Halvklart Svag vind 17°c
|
| Väder från yr.no | ||
| Karta över Sozopol |
| Wikipedia artiklar |
|
Nesebr Sunny Beach Slntjev Brjag Sveti Vlas |
SOLFAKTOR sätter ihop flygresor med hotell, hyrbil och transfer över hela världen så att du kan hitta billiga resor, allt från resor till Gran Canaria, Mallorca och Egypten
till weekends i London, Paris eller Barcelona. SOLFAKTOR blev grundlagt i 2000 har sedan dess arbetat med att hitta de bästa priserna på allt från paketresor, flyg
och charter till sista-minuten för våra kunder. Samtidigt beställer du också enkelt cruise, avbeställningsforsäkring och reseförsäkring.
SOLFAKTOR är en IATA-certifierad resebyrå och försäkrar resegaranti genom det norska Reisegarantifondet.
SOLFAKTOR är en IATA-certifierad resebyrå och försäkrar resegaranti genom det norska Reisegarantifondet.








